Siirry sisältöön

Repe & Romu

Repen & Romun & Rievun aikataulu 2024

Aloita valitsemalla kunta. Katso, mitä voit viedä maksutta kuormureiden kyytiin.

Aikataulu

    to 13.6.2024 kangasala

    klo 16.00-16.30
    Sahalahti, Pakkala, Tursolantie 10, ekopiste
    klo 17.00-17.30
    Sahalahti, Tursolantie 300, aluejätepiste (Korppoonojanmäki)
    klo 18.00-18.30
    Ihari, Pohjalahdentie 23, Myllytorppa
    klo 19.00-19.30
    Raikku, Raikuntie 97, koulu

    ma 17.6.2024 kangasala

    klo 16.00-16.30
    Sahalahti, Keljontie/Mäkipääntie risteys, Bährend (Seppälä)
    klo 17.00-17.30
    Sahalahti, Haapasaarentie/Keljontie/Jaalantie risteys
    klo 18.00-18.30
    Sahalahti, Koivusalontie 4, ent. koulu
    klo 19.00-19.30
    Sahalahti, keskusta, Isoniementie 1, kaupan P-alue
    klo 19.45-20.15
    Sahalahti, Isoniementie 262, vanha pappila

    ti 18.6.2024 kangasala

    klo 16.00-16.30
    Kuhmalahti, Vehkajärvi, Vehkajärventie n. 1000, levähdysalue
    klo 17.00-17.30
    Kuhmalahti, Vehkajärvi, Mattilantie 6, ent. koulun piha
    klo 18.00-18.30
    Kuhmalahti, Pohja, Rautajärventie 26, kirjasto
    klo 19.00-19.30
    Kuhmalahti, Taidetie 8, jäteaseman takana
    klo 20.00-20.30
    Pelisalmi, Majaalahdentie 142

    ti 16.7.2024 pälkäne

    klo 16.00-16.30
    Ämmätsä, Ämmätsäntie 406, kartanon tallinkulma
    klo 17.00-17.30
    Kyynärö, Rautajärventie 475, Luopioisten Linja Oy:n piha
    klo 18.00-18.30
    Padankoski, Kyynäröntie/Auttoistentie risteys
    klo 19.00-19.30
    Kuohijoki, Lammintie/Padankoskentie risteys

    ke 17.7.2024 pälkäne

    klo 16.00-16.30
    Rautajärvi, Rautajärventie/Härmäntie, Keskuskolmio
    klo 17.15-17.45
    Luopioinen kirkonkylä, Seuratie 1, seuratalon ala-piha
    klo 18.15-18.45
    Holja, Puutikkalantie 40, kolarikorjaamon piha
    klo 19.15-19.45
    Puutikkala, Päivättömänniementie 2, uimarannan P-alue

    to 18.7.2024 pälkäne

    klo 16.00-16.30
    Kukkola, Kukkolanraitti 80, kyläkeinu
    klo 17.15-17.45
    Aitoo, Honkalantie 2, huoltamon piha
    klo 18.30-19.15
    Sappee, Sappeentie 701, kenttä
    klo 19.45-20.15
    Salmentaka, Oksijärventie 40, ent. koulun kenttä

    ti 23.7.2024 pälkäne

    klo 16.00-16.30
    Myttäälä, Myttääläntie 176, ent. koulu
    klo 17.00-17.30
    Keskustaajama, Keskustie 1, kunnanvirasto P-alue
    klo 18.00-18.30
    Harhala, Valkeakoskentie 5, koulu
    klo 19.15-19.45
    Vuolijoki, Vuolijoentie 480, VPK:n talo
    klo 20.15-20.45
    Laitikkala, Kuisemantie 41, Laitikkalan kauppakulma (urheilukenttä)

    ke 24.7.2024 tampere (aitolahti ja teisko)

    klo 16.00-16.30
    Terälahti, Velaatantie 13, aluejätepiste
    klo 17.00-17.30
    Maisansalo, Koljonseläntie 7, P-alue
    klo 18.15-18.45
    Kämmenniemi, Ullakonvainio 6, koulu
    klo 19.15-19.45
    Pohtola, Viitapohjantie/Sisaruspohjantie

    to 25.7.2024 tampere (aitolahti ja teisko)

    klo 16.00-16.30
    Ukaa, Siltasavontie/Ukaantie risteys
    klo 17.00-17.30
    Kaanaa, Muroleenkyläntie 5, tiehaaran laani
    klo 18.15-18.45
    Kapeen kylä, Pohjankapeentie/Kapeentie
    klo 19.30-20.00
    Velaatta, Velaatantie 445, ent. kauppa

    ti 30.7.2024 tampere (aitolahti ja teisko)

    klo 16.00-16.30
    Viitapohja, Siltasavontie 19, aluejätepiste
    klo 17.15-18.00
    Sorila, Sorilanraitti 8, aluejätepiste
    klo 18.45-19.15
    Aitoniemi, Aitoniementie 767/Kupintie, aluejätepiste
    klo 19.45-20.15
    Hirviniemi, Kirjoniementie 15, ent. Diabeteskeskuksen P-alue

    ke 31.7.2024 ruovesi

    klo 16.00-16.30
    Visuvesi, Visuvedentie/Pullapolku, Raunon Leipä, läheinen P-alue
    klo 17.30-18.00
    Tuuhoskylä, Tuuhoskyläntie 337, leirikeskus
    klo 18.30-19.00
    Pappilankulma, Pappilankulmantie 88, kesäteatteri

    to 1.8.2024 ruovesi

    klo 16.00-16.30
    Pihlajalahti, Pöntyksentie 5, kenttä
    klo 17.15-17.45
    Keskusta, Honkalantie 10, linja-autoaseman laita
    klo 18.15-18.45
    Ruhala, Väärinmajantie 7, Neste D-mittari

    ti 6.8.2024 ruovesi

    klo 16.00-16.30
    Väärinmaja, Väärinmajantie n. 900, P-alue
    klo 17.00-17.30
    Jäminkipohja, Pohjantie 2, koulu
    klo 18.00-18.30
    Murole, Muroleen kanavantie 69, ent. sahan alue

    ke 7.8.2024 mänttä-vilppula

    klo 16.00-16.30
    Mustalahti, Runttimäentie 8, kauppa
    klo 17.00-17.30
    Asemankulma, Liikennöitsijänkatu 1, Töpinä
    klo 18.00-18.30
    Koskela, Seppälän puistotie 15, kauppatori
    klo 19.00-19.30
    Lahnajärvi, Lahnajoentie 196, Jarkko Salo

    to 8.8.2024 mänttä-vilppula

    klo 16.00-16.30
    Suluslahti, Koiviontie 290, Koiviontien ajp
    klo 17.00-17.30
    Vilppula keskusta, Mäntäntie 2, paloasema
    klo 18.15-19.00
    Kolho, Postitie 2, koulu

    ti 13.8.2024 mänttä-vilppula

    klo 16.00-16.30
    Ylä-Kolkki, Ylä-Kolkintie 700, ent. koulu
    klo 17.00-17.30
    Pohjaslahti, Pohjaslahdentie 2560, kylätalo
    klo 18.00-18.30
    Hokkaskylä, Pohjaslahdentie 1076, levähdysalue
    klo 19.15-19.45
    Sulussalmi, Ruovedentie 311, levähdysalue

    ke 14.8.2024 orivesi

    klo 16.00-16.30
    Längelmäen kk, Längelmäen kirkkotie 864, kirkon P-alue, makasiini
    klo 17.00-17.45
    Puharila, Längelmäen kirkkotie 96, Västilän Voimantalo
    klo 18.30-19.00
    Leväslahti, Leväslahdentie 387, aluejätepiste, PVY:n talo
    klo 19.30-20.00
    Päilahti, Eräjärventie 665, ent. kauppa

    to 15.8.2024 orivesi

    klo 16.00-16.30
    Talviainen, Talviaistentie 71, tanssilavan P-alue
    klo 17.00-17.30
    Talviainen, Eräslahdentie 258, suoramyyntitori
    klo 18.00-18.30
    Pitkäjärvi, Pitkäjärventie/Kamaranniemi
    klo 19.00-19.30
    Torittu, Torituntie/Laasolantie
    klo 20.00-20.30
    Kokkola, Kasakkamäentie/Köykäntie

    ti 20.8.2024 orivesi

    klo 16.00-16.30
    Eräjärvi, Vedentaustantie/Kallioniemi, pysäkki
    klo 17.00-17.45
    Eräjärvi, Järvenpääntie 348, kaupan P-alue
    klo 18.15-18.45
    Eräjärvi, Eräjärventie/Järvenpääntie, linja-autopysäkki
    klo 19.30-20.00
    Eräjärvi, Eräjärventie 1590, kivimuseon P-alue

    ke 21.8.2024 orivesi

    klo 16.00-17.00
    Keskusta, Kauppakuja 4, tori
    klo 17.30-18.00
    Hirsilä, Kuusistontie 5, Kuusistontie-Eevantie -välitie
    klo 18.30-19.00
    Onnistaipale, Onnistaipaleentie/Onnisjärventie
    klo 19.30-20.00
    Leinolankylä, Enonsivu 17, aluejätepiste