Repe & Romu aikataulut | Pjhoy Siirry sisältöön

Repe & Romu

Repen & Romun & Rievun aikataulu 2024

Aloita valitsemalla kunta. Katso, mitä voit viedä maksutta kuormureiden kyytiin.

Aikataulu

    ma 25.3.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Ruotula, Jaakonmäenkatu/Metsänsyrjänkatu, Jaakonmäen aukio
    klo 17.00-17.30
    Kaleva, Joukahaisenkatu 7, uintikeskus
    klo 18.00-18.30
    Tampella, Pellavantori, Tampellan esplanadin päässä
    klo 19.00-19.30
    Käpylä, Kantotie 5
    klo 20.00-20.30
    Saukonmäki, Vainiokatu 2, Saukkola P-alue

    ti 26.3.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Leinola, Mikkolankatu 12
    klo 17.00-17.30
    Linnainmaa, Leinolankatu 2
    klo 18.00-18.30
    Pappila, Tanhuankatu 40, seurakuntakoti P-alue
    klo 19.00-19.30
    Huikas, Ali-Huikkaantie/Takahuhdintie, Huikkaan aukio

    ke 27.3.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Vehmainen, Kangasalantie 120, kauppa
    klo 17.00-17.30
    Leinola, Ilmattarenkatu 11/Kimakallionkatu
    klo 18.00-18.30
    Atala, Pulkkakatu 8, liikekeskus
    klo 19.00-19.30
    Olkahinen, Aitolahdentie/Jenseninkatu, P-alue

    to 28.3.2024 juupajoki

    klo 16.00-16.30
    Lyly, Lylyntie 335, Lylyn asema
    klo 17.00-17.30
    Pirttikangas, Pirttikankaantie 840, Pirttikankaan ylikäytävä
    klo 18.00-18.30
    Korkeakoski, Sahantie 12, koulukeskus
    klo 19.00-19.30
    Kopsamo, Kopsamontie 130, kauppa
    klo 20.00-20.30
    Salokunta, Salokunnantie 693, hallin piha

    ti 2.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Järvensivu, Kuikankatu 2
    klo 16.45-17.15
    Messukylä, Messukylänkatu 23, Tampereen Automaatiosähkön piha
    klo 17.45-18.15
    Viiala, Vasaratie 40, puisto
    klo 18.45-19.15
    Annala, Annalankatu 3, kauppa
    klo 19.45-20.15
    Kaukajärvi, Keskisenkatu 5, liikekeskus

    ke 3.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Hervanta, Kanjoninkatu/Ruovedenkatu, jäähallin P-alue
    klo 17.00-17.30
    Hervanta, Arkkitehdinkatu 9, kaupan P-alue
    klo 18.00-18.30
    Hervanta, Vanha Hervannantie, Tampere/Lempäälä rajan levike
    klo 18.45-19.15
    Vuores, Vuoreksen puistokatu 66, putkikeräyksen koonta-aseman vieressä
    klo 19.45-20.15
    Hervanta, Pietilänkatu 2, Kauppa&Keskus Duo

    to 4.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Nirva, Kurssikeskuksenkatu 11, TAKK:n piha
    klo 17.00-17.30
    Peltolammi, Palokallionkatu 18, P-alue
    klo 17.45-18.15
    Multisilta, Multisillankatu 1
    klo 18.45-19.15
    Härmälä, Härmälänpuisto/Metsolankatu
    klo 19.45-20.15
    Hatanpää, Hatanpään valtatie 48, Metro-Auton P-alue

    ti 9.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Kaarila, Raholankatu/Kaarilankatu, Kaarilan aukio
    klo 17.00-17.30
    Hyhky, Mallastehtaankatu 14/Hennerinkatu, koulu
    klo 17.45-18.15
    Tahmela, Tahmelan viertotie 2
    klo 18.45-19.15
    Keskusta, Pyynikintori
    klo 19.45-20.15
    Onkiniemi, Onkiniemenkatu 2, huvipuiston yläparkkipaikka

    ke 10.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Lamminpää, Rauhantie 21, P-alue
    klo 17.00-17.45
    Ikuri, Tuohikorventie 27, Virelän piha
    klo 18.30-19.00
    Tesomajärvi, Tesomankatu 4, market
    klo 19.30-20.00
    Epilä, Tohlopinranta 24, leipomon P-alue

    to 11.4.2024 tampere

    klo 16.00-16.30
    Lentävänniemi, Reuharinkatu 21, kääntöalue
    klo 17.00-17.30
    Lentävänniemi, Lielahdenkatu 43, kääntöalue
    klo 18.00-18.30
    Pohtola, Pohtolankatu/Ihaistenkatu
    klo 19.00-19.30
    Lintulampi, Possilankatu/Ritalankatu, OK!
    klo 20.00-20.20
    Armonkallio, Soukanlahdenkatu 25, P-alue

    ti 16.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.00-16.30
    Kyrönlahti, Kyrönlahdentie/Lopenkulmantie risteysalue
    klo 17.00-17.30
    Kyrönlahti, Kyrönlahdentie 2, liikekeskus, rekkaparkki
    klo 18.15-18.45
    Mutala, Palsintie 11, koulu
    klo 19.15-19.45
    Ylinen, Heinisuontie 2, kauppa

    ke 17.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.30-17.00
    Soppeenmäki, Vaihtotie 6-8, rautakaupan P-alue
    klo 17.30-18.00
    Vahanta, Lempiäniementie 75, koulu
    klo 18.30-19.00
    Asuntila, Suolaniityntie 7, päiväkoti
    klo 19.30-20.00
    Siivikkala, Siivikkalantie 8, Serlapuiston parkkipaikka

    to 18.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.00-16.30
    Komi, Ylöjärventie/Hanhijärventie risteysalue
    klo 17.00-17.30
    Takamaa, Hakalantie 1, aluejätepiste
    klo 18.00-18.30
    Hietasmäki, Takamaantie 3, paloasema
    klo 19.00-19.30
    Vuorentausta, Välimäenkuja 5, koulu

    ma 22.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.00-16.30
    Viljakkala keskusta, Aittatie 2, kirjaston P-alue
    klo 16.45-17.00
    Inkula, Luhalahdentie 339, Mustalahti, piha
    klo 17.30-18.00
    Nisunperä, Väinänperäntie 30, urheilukenttä
    klo 18.30-19.00
    Koivistonkylä, Mäihälahdentie/Virojärventie risteysalue
    klo 19.30-20.00
    Karhe, Nopanperäntie 16, koulun P-alue

    ti 23.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.00-16.15
    Kallio, Virtaintie 1238, aluejätepiste
    klo 16.45-17.15
    Itä-Aure, Itä-Aureentie 1060, kaupan P-alue
    klo 17.45-18.15
    Länsi-Aure, Länsi-Aureentie 853, kauppa
    klo 18.45-19.15
    Luode, Itä-Aureentie 2, aluejätepiste
    klo 19.45-20.00
    Kaidankylä, Juhtimäentie 2, aluejätepiste

    ke 24.4.2024 ylöjärvi

    klo 16.00-16.30
    Kuru kirkonkylä, Matkahuollontie 4, seuratalo
    klo 17.15-17.45
    Parkkuu, Parkkuuntie 308, seuratalo
    klo 18.15-18.45
    Poikelus, Haralantie 86, koulu
    klo 19.15-19.45
    Länsi-Teisko, Piuharintie 615, seuratalo

    to 25.4.2024 nokia

    klo 16.00-16.30
    Metsäkulma, Koivuniementie/Vesilahdentie
    klo 17.00-17.30
    Tottijärvi, Pajulahdentie 17, koulu
    klo 18.15-18.45
    Tottijärvi, Tottijärventie/Sorvantie risteysalue
    klo 19.15-19.45
    Sorva, Rantatie/Sorvantie risteysalue

    ma 29.4.2024 nokia

    klo 16.00-16.30
    Sarkola, Sahantie 1/Jokivarrentie
    klo 17.15-17.45
    Vahalahti, Sarkolantie 476, koulu
    klo 18.30-19.00
    Ruolahti, Ruolahdentie/Suoniementie

    to 2.5.2024 nokia

    klo 16.00-16.30
    Pakkala, Rantakaari 69, Veljekset Wallenius
    klo 17.15-17.45
    Meskankulma, Jumesniementie/Meskantie
    klo 18.15-18.45
    Kulovesi, Kulovedentie 76, Maurin seurakuntatalo
    klo 19.15-19.45
    Kulju, Tonttilankuja/Kuljuntie 12

    ma 6.5.2024 nokia

    klo 16.00-16.30
    Linnavuori, Linnavuorentie 14, ekopiste
    klo 17.00-17.30
    Siuro, Siurontie 72, ekopiste, baaria vastapäätä
    klo 18.15-18.45
    Jaakkola, Siuronvaltatie/Poronkorventie
    klo 19.15-19.45
    Harjuniitty, Sipiläntie 2, kauppa